Wat levert zoekmachinemarketing op?
Onlangs was ik namens Webanalisten.nl aanwezig op de 1e editie van Design for Conversion in de lichtboot in Amsterdam, een innovatieve locatie voor een innovatief congres.
De 2e keynote presentatie op Design for Conversion was van Steve Jackson, Senior consultant analytics bij Satama en voorzitter van de internationale WAA (Web Analytics Association).
Wat levert zoekmachinemarketing op?
Hij heeft een achtergrond in zoekmachinemarketing, zowel zoekmachine-optimalisatie (SEO) als zoekmachine adverteren (SEA).
Hiervanuit rolde hij in webanalytics – je wilt tenslotte weten wat het je oplevert – waardoor conversie en optimalisatie van zoekmachinemarketing zijn focus werd.
Zelf aan de slag met Webanalytics
Het verhaal van Steve Jackson was praktisch ingesteld en bevatte bruikbare voorbeelden waar je direct zelf mee aan de slag kunt, gestructureerd in “The Insight Model”.
Mijn verslag van zijn presentatie, inclusief de slides & een video van zijn presentatie, vind je op Webanalisten.nl: “Design for Conversion: Steve Jackson (+video & slides)“.
Interessant? Lees dan deze artikelen die ik eerder schreef:
Reacties(6)
Eduard,
Goed artikel! Zeker het maken van een currurentiematrix is heel belangrijk. Wijzelf beginnen in een red ocean (concurentie op prijs) terecht te komen. De kunst is om jezelf te onderscheiden van de rest en iets unieks te bieden (blue ocean). Door dit artikel worden we weer gemotiveerd om deze eerst matrix te maken. Dan kunnen we duidelijk zien of we ons nog wel onderscheiden (waarschijnlijk niet) en wat we moeten doen om dat weer wel te zijn.
Dank,
Robin
@Robin
Goed te horen dat jullie ermee vooruit kunnen. Deel gerust julie ervaringen hier in de reacties!
Super artikel Eduard! Heb het met plezier gelezen. Wel jammer dat het geluid van de video wat zacht is…
@Karel
Dankjewel!
Heel goed. Zeker voor mij, ben net begonnen voor tv-telefonie-internet.nl en erg schort nogal wat aan. Super! Dank je.
@Multus
Dankjewel!
Tip:
Een link van een blog/site over zoekmachinemarketing helpt niet veel voor je site over TV/telefonie/internet