Google waarschuwt voor schadelijke websites
Google waarschuwt bij enkele zoekopdrachten voor schadelijke websites die malware (malicious software) bevatten, wat betekent dat deze websites ongevraagd software op je computer installeren.
Zo waarschuwt Google bij de zoekopdracht beautiful free screensaver dat de eerste site in de zoekresultaten schade kan toebrengen aan je computer. Google toont een link naar uitleg over malware.
Google waarschuwt met de volgende tekst bij een zoekresultaat:
Deze site kan schade toebrengen aan uw computer
Google toonde al eerder een waarschuwing na een click op een link naar een potentieel schadelijke site, maar plaatst nu een bericht bij potentieel gevaarlijke websites. Wat mij betreft een interessante ontwikkeling die goed is voor de (be)zoekers van Google.
Via Google Operating System
Zie ook de helder beschrijvende post van André Scholten op Marketingfacts.
Geen gerelateerde artikelen gevonden.
Reacties(4)


[...] u en ik hoog in het vaandel staan. Google biedt al gratis anti virus software aan in Google Pack en Google waarschuwt voor schadelijke websites die mogelijk malware [...]
Ook Yahoo start nu met het waarschuwen voor schadelijke websites, mogelijk gemaakt door een overeenkomst met McAfee.
Vermakelijk is dat Google niet door de ‘malware’ test heen komt
De vraag is of Google bepaalde sites die ze van zo’n label voorzien dan wel moeten tonen…
Staat redelijk raar om die in hoge posities van een zoekmachine tegen te komen.
@Seth
Ik vind van wel. Het geeft je als gebruiker juist vertrouwen dat Google dit aangeeft. Daarnaast wil Google de gebruiker een zo goed en compleet mogelijke zoekervaring bieden en dus de keuze aan de gebruiker laten.